נופש בקפריסין

נופש בקפריסין

מדינת האי בים התיכון מהווה יעד קרוב, זול ומעניין עבור ישראלים רבים. אז מה כדאי להכיר ברגע שנחתנו בקפריסין?

יעדים פופולאריים בקפריסין

אחד מהיעדים הפופולאריים במדינה היא העיר לרנקה. הגעתכם לאי תביא אתכם לנחות בשדה התעופה הגדול במדינה הנמצא בעיר. תיירים רבים המתמקמים בעיר נהנים מרצועת החוף הארוכה שלה – כ-25 ק"מ, כשלאורכה שזורים חופי ים מרהיבים אשר מצוידים בכל מה שצריך לחופשת בטן-גב קלאסית.

אתרים פופולאריים בקפריסין

מה עוד מחכה לכם בעיר לרנקה? "הטירה של לרנקה" בהחלט מהווה אטרקציה שווה. מדובר על טירה שנבנתה במאה ה-14 ונועדה להגן על הנמל בעיר בתקופת השלטון הבריטי. הטירה פתוחה כיום לציבור התיירים. בחצר הטירה קיימת תצוגה של תותחים מהתקופה העות'מאנית ובחללים השונים ניתן ליהנות ממוצגי עתיקות, כלי נשק, בלי בישול ומטבח וכלי קרמיקה מתקופת הנצרות ועד התקופה העות'מאנית. בגן עצמו ניתן ליהנות לא פעם מאירועי תרבות הנערכים בו.

המלצות לטיולים

בשהייה בחופשה בלרנקה עצמה מאפשרת גם להקדיש יום אחד לטיול מחוץ לעיר באמצעות השכרת רכב. אחד ממסלולי הטיול מחוץ ללרנקה כוללים את הנסיעה מהעיר לעבר לפקארה במסלול נסיעה של 140 ק"מ.

מסלול הטיול מאפשר ביקור בפירגה. בה ניתן לבקר בבית התפילה המלכותי של קתרינה הקדושה שנבנה בשנת 1421 ומכיל בתוכו ציורי קיר מרהיבים. בהמשך ניתן להגיע אל מנזר סטאברווני הנמצא בנקודה גובה של כ-700 מטרים מעל פני הים ומשם להמשיך לארוחת צוהריים באחת מהמסעדות הנמצאות בלפקארה. המסלול כולל בהמשך ביקר בכפר ההררי בשם קאטו דריס ובו סמטאות ורחובות צרים ומצוירים.

נקודה אחרונה במסלול מהווה את כפר זיגי, שבו גם כן מסעדות רבות איתן ניתן לקנח בארוחת ערב עם תפריטים מלאים במנות של מאכלי ים. בחזרה ללרנקה ניתן אף לעצור באגם המלח בכניסה לעיר.