נופש בסלוניקי

נופש בסלוניקי

עיר הנמל היוונית, היא גם העיר השנייה בגודלה במדינה, מציעה למבקרים בה מגוון רחב של אטרקציות תיירותיות כמו גם נקודות ציון רבות הנוגעות להיסטוריה והארכיטקטורה של העיר.

מלונות פופולאריים לנופש בסלוניקי

אחד ממלונות הבוטיק המובילים בעיר הוא המלון סופיריור וואן השוכן בתוך מבנה ניאו קלאסי במרכז העיר. מיקומו של המלון מאפשר לאורחים ליהנות ממגוון רחב של נקודות מעניינות שיש לעיר להציע, בין אם ככר אריסטו, הרחוב המסחרי התוסס צימיסקי, המגדל הלבן, מרכז התערוכות של סלוניקי, המוזיאון היהודי וכמובן נמל העיר.

מלון שווה נוסף במרכז העיר הוא הקלורס אורבן ובו חדרים בעיצוב מודרני, כשכל חדר מעוצב על בסיס של נושא מסוים. בחדרי המלון ישנו נוף לרחוב התוסס והצמוד ואף למפרץ תרמאיקוס. המלון מוכר ומצטיין במשקאות והקוקטיילים המוגשים בבר ומאפשר למשכימים בשעות המאוחרות יותר ארוחות בראנצ' עשירות.

המלצות טיולים

אחד מהמקומות השווים לטיול בעיר היא העיר העתיקה עצמה הנמצאת בחלק העליון של העיר וכך גם נקראת – Ano Poli. בעיר העתיקה תיהנו מסמטאות ציוריות ומפותלות, מבחר כנסיות לבקר בהן, חומות ביצורים עתיקות ובראש העיר מצודה גבוהה, רחבה ומרשימה. בין הרחובות הצרים תוכלו לקבל תמונות נוף רחבות של סלוניקי עם הים האגאי. בהחלט נוף שעבור צלמים חובבים ומקצועיים מהווה את הנקודה בה ניתן לשלוף את המצלמות.

טיול רגלי נוסף ששווה לעשות הוא לאורך חופי הים בעיר, שמהם ניתן להגיע למגדל הלבן. מדובר על מבצר מעוגל שמגיע לגובה של כמעט 34 מטרים, אשר נבנה על ידי העות'מנים כחלק מחומות העיר המגינות עליה מחזית הים האיגאי, כשבהמשך הפך גם לחדר משמר ובית כלא. על אף הרס חומות העיר סלוניקי ב-1866 נותר המגדל הלבן על תילו. השם שניתן למגדל נוגע לאסיר יהודי במקום ששכנע את הרשויות לצבוע את המבנה בלבן תמורת שחרורו.