נופש ביוון

נופש ביוון

חופשה ביוון מהווה עבור ישראלים רבים יעד נהדר המאפשר בכל פעם להכיר חלק נוסף ממדינות האיים שהיא גם שכנה וידידתנו הקרובה.

יעדים פופולאריים ביוון

אחד מהיעדים הפופולאריים ביוון זו עיר הבירה עצמה – אתונה. העיר מהווה את אחת מערי הים התיכון הצבעוניות והמיוחדות כשבה שוכנת היסטוריה של אלפי שנים. התיירים הרבים באתונה לא יוותרו על ביקור באתרים דוגמת כיכר סינטגמה, בית הפרלמנט שבו מתבצעים חילופי המשמר בטקסים ייחודיים, האצטדיון האולימפי העתיק, שלל מוזיאונים ואטרקציות נוספות.

אתרים פופולאריים ביוון

אחד מהאתרים הפופולאריים בפנים המדינה הם מקבץ המנזרים הנמצאים במטאורה. ראשיתם של המנזרים עוד בתקופה הביזנטית המאוחרת כשהם ממשיכים להתקיים עד ימינו. מקבץ המנזרים במטאורה כולל כשישים עמודי סלע תלולים שעליהם נבנו מנזרים מבודדים הנראים תלווים בין שמיים וארץ. מדובר על מנזרים מהגדולים והחשובים במדינה וככאלו אף הוכרזו ב-1988 כאתר מורשת עולמית.

המנזר הראשון שהוקם באזור הוא מנזר מגאלו מטאורו. היוונים מספרים שאב המנזר נישא לראש הצוק, עליו שוכן המנזר, בידי נשר. מדובר במנזר הצפוני ביותר ומומלץ לפתוח בו את הביקור במקום. במנזר מוזיאון בו מוצגים מההיסטוריה של מטאורה, כשמהמרפסת ניתן ליהנות מתצפית מרהיבה ויוצאת דופן.

המלצות לטיולים

חבל אפירוס בחלקה המערבי של יוון, הגובל עם אלבניה, מהווה מוקד נהדר לטיולים. במחוז זה ניתן ליהנות מטיולי ג'יפים ומקומות המתאימים לטיולים רגליים, תוך היכולת לשלב אטרקציות רבות לאוהבי ספורט האקסטרים דוגמת רפטינג ברמות שונות, אומגה, סנפלינג, מצנחי רחיפה ועוד.

החודשים האולטימטיביים לטיול בחבל ארץ זה הם בין אפריל לנובמבר, כשבתקופת האביב האזור משופע בכמויות המים שבו, מה שמביא למראה מרהיב של פריחה בחודשים אפריל עד תחילת יולי. שיא עונת הטיולים בחבל הוא חודש אוגוסט וההמלצה היא לנסות ולסגור מראש את כל הסידורים לקראת הגעה ושהות בחבל זה בתקופה זו.