נופש בכרתים

נופש בכרתים

האי כרתים הינו האי הגדול ביוון והחמישי בגודלו בים התיכון. לאי מגיעים מידי שנה תיירים רבים מישראל ומשאר מדינות אירופה, על מנת ליהנות מהמגוון התיירותי הרחב שיש למקום להציע.

ערים או אזורים פופולאריים לנופש בכרתים

אחת מהערים המתויירות בעיר היא העיר השלישית בגודלה באי – רתימנו. מדובר בעיר המהווה אבן שואבת לתיירים חובבי ארכיטקטורה ובה נמצאת העיר העתיקה מימי הכיבוש הוונציאני, כמו גם אזור מצודה ונמל. העיר בנויה מסמטאות רבות בהן נמצאות חנויות תיירים וטברנות יווניות.

דרומית לרתימנו מומלץ לבקר במנזר ארקדי. המנזר הינו מתחם רחב, נאה ומטופח שהיה בעבר מתחם בו התבצרו כאלף איש בסוף המרד של תושבי כרתים כנגד השלטון העות'מני במאה ה-19. כיבוש המנזר על ידי הטורקים הביא את המורדים במקום בביצוע של התאבדות המונית. במנזר מוזיאון קטן המלמד על ההיסטוריה של המקום, מסלולי טיול רגליים בגינות המתחם ומרפסת הצופה לנוף מרהיב.

המלצות טיולים

לחובבי הטיולים מומלץ להגיע לחלקו הדרום מערבי של האי שם נמצא קניון סאמאריה, שהוא פארק לאומי באי הכולל מספר מסלולי טיול בדרגות קושי שונות. חלק ממסלולי הטיולים נחשבים לפחות מיותרים למול כך שמדובר במסלולים מבודדים ופראיים יותר שיהפכו למאתגרים וקשים לאלו המעוניינים בטיולים ארוכים עם לינה בשטח. מומלץ לבדוק עוד בישראל אודות קבוצות של מטיילים ישראלים המתארגנים לטיולים בקניון.

מרחב נוסף למטיילים באי כולל את רכס הרי הלפקה אורי. מדובר על רכס ההרים הגבוה באי בסמוך לעיר חאניה. הפסגה הגבוהה ברכס מגיעה לגובה של כמעט 2,500 מטרים כשישנן אף מסלולי טיולים המסתיימים בגבהים של 500 ו-1,000 מטרים. רכס הרי הלפקה אורי שימשו בעבר כמקום מסתור כנגד כובשים זרים לאורך ההיסטוריה. בחודשי החורף פסגות הרכס מושלגות, כשבחודשי הקיץ והאביב ניתן ליהנות ברכס מטרקים של עד ארבעה ימים.