נופש באגם גארדה

נופש באגם גארדה איטליה

אגם גארדה הוא האגם הגדול ביותר באיטליה ומהווה את אחד מהיעדים הפופולריים במדינה ובאירופה. האגם נמצא באזור האלפיני של איטליה.

ערים או אזורים פופולאריים לנופש באגם גארדה

אחד מהאזורים הפופולריים באזור אגם גארדה היא העיירה סירמיונה השוכנת בחלק הדרומי של האגם, על גבי לשון אדמה דמוית חצי אי. העיירה נחשבת לאחת מהיעדים המרכזיים במתחם הרחב של האגם. מדובר על עיירה נינוחה, בה עיר עתיקה, מסעדות נהדרות וגלידריות. רבים ממבקריה שוכרים בעיירה סירה קטנה המאפשרת להם לצאת לשייט על גבי האגם. בין היתר, ניתן למצוא בעיירה נקודות נהדרות לעצירה עבור פיקניק ומנוחה. בעיירה מונומנט מרשים של טירה רומית עתיקה ומרשימה– Castelko Rocca Scaligeva שבהחלט שווה גם היא ביקור.

אחת מהערים הסמוכות לאגם היא ורונה. העיר נכנסה לתרבות העולמית ולהסטוריה כמקום התרחשות סיפור האהבה הטראגי של רומיאו ויוליה. ורונה נחשבת כחלק מאתרי מורשת עולמית למול העובדה שברחבי העיר השתמרו מבנים רבים מהתקופה הרומית ועל כן הפכה כמוקד משיכה לחובבי היסטוריה, אשר נהנים ממגוון רחב של מוזיאונים, כמו גם מבנים עתיקים דוגמת הארנה – האמפיתאטרון הרומי שהוא השלישי בגודלו בעולם. העיר שהייתה מוקפת חומה מאפשרת למבקרים בה להתרשם גם ממבצר שהשתמר בה ונבנה במאה ה-14.

המלצות טיולים

לחובבי הטיולים והאקסטרים ניתן ליהנות באזור אגם גארדה ממסלול הטיול Canyoning. מדובר במסלול טיול אשר מיועד לאלו הנהנים לשלב בו חוויות אקסטרים. בין היתר משלב הטיול באזור טיול בתוך נחל, מעבר בין מפלים, שחייה, סנפלינג ועוד. ההמלצה היא להזמין כרטיס מראש דרך המלון בו אתם שוהים ולהכיר מקרוב את מגוון מסלולי הטיולים המצויים במקום ובכך לבחור את מסלול הטיול על פי רמת הקושי שמתאימה לכם. התשלום כולל בתוכו גם ציוד ולבוש מיוחד שיעזור לכם לצלוח את אתגרי המקום בצורה הטובה ביותר.