נופש באיטליה

נופש באיטליה

איטליה מהווה את אחת מיעדי התיירות המובילים בעולם ובה מגוון רחב של חופשות וטיולים במדינה אשר מקדשת את המונח "לה דולצ'ה ויטה" – החיים הטובים.

יעדים פופולאריים באיטליה

יעד פופולרי עבור רבים היא העיר מילנו – העיר השנייה בגודלה במדינה. חופשה בעיר כוללת שהות במלונות מפנקים, רחובות מלאי סטייל, קניונים מפוארים, תצוגות אופנה לאורך כל השנה, בוטיקים רבים, ירידים ופסטיבלים.

הביקור בעיר המרהיבה חייב כמובן לכלול ביקור בקתדראלה המרכזית של העיר – הדואומו. הדואומו נחשבת לאחת מהכנסיות הגותיות המפוארות בכל איטליה, כשרבים מכנים את עיצובה כ"עוצר נשימה". מבנה הכניסה מצופה שיש בוהק ובו אלפי פסלונים, צריחים ועיטורים. חשוב עד מאוד לא לפספס את העלייה לגג הדואומו בו ניתן ליהנות מנוף פנורמי רחב של העיר.

אתרים פופולאריים באיטליה

אחד מהאתרים הפופולריים בצפון מזרח איטליה הוא רכס הרי הדולומיטים. מקור שם הרכס הוא בשמו של הגיאולוג הצרפתי דולומייה אשר עסק בחקר מראה ההרים המשוננים באזור במאה ה-18. רכס ההרים מתנשאי לגבהים של מעל 3,300 מטרים, כשברוב ימי השנה מדובר על פסגות הרים מושלגות.

ההגעה לרכס ההרים עוברת בעיר בולצאנו ובעיירה קורטינה ד'אמפצ'ו, בה תוכלו ליהנות ממראות נוף מרהיבים. בחורף רכס ההרים משמש מוקד לחובבי סקי, כשבחודשי הקיץ משמש הרכס לטיולים רגליים ורכיבה של אופנועים ואופניים.

המלצות לטיולים

אחד מחבלי הארץ המעניינים והמסקרנים לטיול במדינה הוא מחוז פיימונטה ובו שילוב של חלק מרצועות הרי האלפים ואף נוף ירוק וייחודי של גבעות עגולות וכרמים רבים. בירת החבל היא העיר התוססת והאלגנטית טורינו אשר מפורסמת בפיאצות מפוארות דוגמת פיאצת קסטלו וסן קרלו ובבתי קפה קלאסיים ואותנטיים. מעבר לטורינו, ניתן למצוא במחוז עיירות ציוריות רבות ובראשן העיירה סאלוצו המתאפיינת בסגנון של ימי הביניים ובה סמטאות צרות מרוצפות אבן.